Menu

Ekshumacje

Ekshumacja może być wykonywana z wielu powodów. Jej przeprowadzenie jest możliwe wyłącznie w terminie od 16 października do 15 kwietnia i wynika to z niższych temperatur, sprzyjających temu rodzajowi operacji. Zakład pogrzebowy Wrocław ma wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu ekshumacji, również tych trudny, wykonywanych wiele lat od pogrzebu. Ekshumacja może być przeprowadzona na zlecenie prokuratury, sądu i rodziny. Najczęściej jej powodem jest konieczność ponownego potwierdzenia tożsamości zmarłego, przeprowadzenie badań genetycznych lub zabezpieczenie śladów.

Ekshumacja może być bolesnym przeżyciem dla rodziny i przyjaciół zmarłego, dlatego nie ma konieczności aby byli Państwo obecni podczas jej wykonywania. Podczas tego rodzaju operacji zawsze obecni są przedstawiciele władz. Zależnie od tego, w jakim czasie od pogrzebu ekshumacja jest przeprowadzana, trumna, jej szczątki lub zwłoki przenoszone są do specjalnego ekshumacyjnego worka lub większej metalowej trumny. W takim stanie trafiają następnie do zakładu patologii, gdzie wykonuje się niezbędne badania.

Zakład pogrzebowy Wrocław kompleksowo przeprowadza ekshumacje, zapewniając wszystkie niezbędne usługi, w tym również transport zwłok, przechowanie w chłodniach, utylizację szczątek starej trumny, zapewnienie nowej i wykonanie ponownego pochówku.