Menu

Kremacje

Kremacje stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Dlaczego decydujemy się na skremowanie zwłok bliskich osób? Powodów jest wiele. Przede wszystkim tak może stanowić ostatnia wola zmarłego i jego przekonania religijne. Kremacja umożliwia również przechowywanie prochów w specjalnej urnie, niekoniecznie umieszczając ją na cmentarzu. Dla wielu osób bardzo ważne jest to, aby prochy bliskich osób znajdowały się np. w specjalnym miejscu w ich rodzinnym domu.

Zakład pogrzebowy Wrocław samodzielnie wykonuje kremacje, nie korzystając z usług zewnętrznych firm. Dysponujemy dużym doświadczeniem w zakresie usług kremacyjnych i posiadamy niezbędne zaplecze do realizacji tego rodzaju usługi. Naszym klientom udostępniamy specjalne pomieszczenie, w którym mogą pożegnać zmarłego. Sam proces kremacji odbywa się w przystosowanych do tego celu piecach, w których panuje bardzo wysoka temperatura, uzyskiwana przez zasilanie gazowe. Zwłoki umieszczane są w trumnach, a następnie trafiają do komory. Sam proces kremacji trwa kilkanaście minut. Spopielone zwłoki zostają w całości umieszczone w urnie, która zostaje szczelnie zamknięta i przekazana członkom rodziny.

Standardowo kremacje odbywają się od poniedziałku do piątku. Jednak po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, możliwe jest przeprowadzenie kremacji w sobotę lub niedzielę. Zakład pogrzebowy Wrocław wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin, które z różnych powodów nie mogą pojawić się w środku tygodnia w naszym zakładzie. By ustalić dogodny termin kremacji i dowiedzieć się o dokumentach, które są do niej konieczne, prosimy o kontakt z naszą firmą.